Welcome to Adobe GoLive 6
"POLICE" - dobre miejsce na graffiti

Na nietypowe dla siebie przedsięwzięcie zdecydowały się Zakłady Chemiczne "POLICE" SA we współpracy z Policką Inicjatywą Społeczną "IMPULS". Na jednym z budynków powstaje graffiti. Autorem projektu i samego graffiti jest Paweł Kuśnierek, student ze Szczecina, pasjonat tej dziedziny sztuki. Obraz na ścianie powstał w oparciu o założenia przekazane przez "POLICE". Graffiti powstaje w ramach współpracy ze Stowarzyszeniem Policka Inicjatywa Społeczna IMPULS.

Wszystko zaczęło się jeszcze w ubiegłym roku, gdy stowarzyszenie zwróciło się do Zakładów Chemicznych "POLICE" SA z wnioskiem o pomoc przy organizacji imprezy STREET MASTER promującej budowę skateparku w Policach. Przedsięwzięcie miało charakter sportowo-kulturalny (zawody deskorolkowe, turniej streetballa, czyli koszykówki ulicznej), w części koncertowej można było podziwiać pokazy młodych artystów prezentujących m.in. breakdance, capoiera - brazylijską sztukę walki, a na scenie muzycznej zaprezentowały się zespoły hip-hopowe. Podczas tej imprezy swoje umiejętności przedstawili również grafficiarze

- Stąd powstał pomysł wykorzystania ich umiejętności na terenie Z.Ch. "POLICE" SA - mówi Piotr Wachowicz kierownik Działu PR Spółki. - Od dawna współpracujemy ze społecznością lokalną starając się wspierać interesujące inicjatywy, za taką uznaliśmy przedsięwzięcie Polickiej Inicjatywy Społecznej IMPULS, przede wszystkim projekt związany z budową w Policach skateparku. Ta współpraca jest dla nas czymś nowym. Jako firma z tradycjami, dotychczas nie angażowaliśmy się w przedsięwzięcia związane z kulturą alternatywną, ale jak pokazuje ta współpraca, efekty mogą być ciekawe - ocenia Wachowicz.

Założeniem organizatorów STREET MASTER było przekonanie władz miejskich do słuszności pomysłu budowy skateparku w Policach. Działania podjęte przez młodzież przy wsparciu stowarzyszenia oraz jego partnerów okazały się skuteczne. Skatepark zlokalizowano przy ul. Piaskowej. Nawierzchnię wykonano w ubiegłym roku, a na przełomie lipca i sierpnia powinny tam stanąć długo oczekiwane urządzenia.

Dla Zakładów Chemicznych "POLICE" SA projekt ten wiąże się z realizowaną strategią promocji korporacyjnej i PR, która zakłada m.in. odświeżenie i unowocześnienie wizerunku Spółki. Graffiti, które ma być skończone za kilka dni, powstaje na jednej ze ścian budynku, w którym mieści się m.in. Laboratorium Ochrony Środowiska i Monitoringu, także siedziba INRAPARK Police SA.

2005-07-20

Welcome to Adobe GoLive 6

Welcome to Adobe GoLive 6