Welcome to Adobe GoLive 6
Steet Master andegrand 2005

Impreza rozpoczęła się od oficjalnego otwarcia skateparku przez Burmistrza Gminy Police i Przewodniczącego Rady Miejskiej Kazimierza Wirkijowskiego. Była to też okazja, aby podziękować wszystkim młodym ludziom, którzy od grudnia 2003 roku prowadzili akcje promocyjne i informacyjne na rzecz powstania skateparku w Policach. Początkowo jako nieformalna grupa skatepark a następnie grupa realizująca projekt pt. "Zajezdnia" w ramach Programu Młodzież. Od samego początku działaniom tym towarzyszyła Policka Inicjatywa Społeczna "IMPULS".

W trakcie imprezy Street Master Andegrand 2005 odbyły się:

  • zawody deskorolkowe (przejazd oraz best trick), na które zgłosiło się 112 zawodników z całej Polski,
  • best trick na rolkach,
  • turniej streetball, w którym udział wzięło 11 drużyn z województwa zachodniopomorskiego,
  • graffiti jam.

O muzyczną oprawę całej imprezy zadbał dj Falcon. Z kolei wieczorem można było na żywo usłyszeć muzykę silnie połączoną z korzeniami deskorolki - czyli skate punk. Specjalnie na imprezę przyjechał zespół Hartal z Oświęcimia a także znana szczecińska kapela Wooden Kimono.

Dzięki uprzejmości Pani dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 8 writerzy na wykonanie prezentacji graffiti mieli do dyspozycji okazałą ścianę natomiast od organizatorów zestawy farb. Na imprezę przyjechali głownie artyści ze Stargardu Szczecińskiego i Szczecina a specjalny pokaz przygotował Team Cans.pl.

Na zakończenie imprezy Teatr Abanoia zaprezentował spektakl "Mateyko". Niecodzienna scenografia - bo teren i urządzenia skateparku oraz wykorzystanie multimedialnej wizualizacji stworzyły niepowtarzalną atmosferę. Spektakl opowiadał o niedocenianych i pozbawionych perspektyw młodych ludziach, którzy nie tylko posiadają niezwykłe, niezauważalne przez innych talenty, ale jeszcze potrafią wspólnie radzić sobie w obliczu trudnych doświadczeń.

Miłym akcentem ze strony współorganizatora firmy Andegrand.pl było przekazanie 10 deskorolek dla Środowiskowego Ogniska Wychowawczego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Policach przy ul. Bankowej 22. Mamy nadzieję, że dzięki temu młodzież będzie aktywnie spędzać czas wolny trenując i doskonaląc swoje umiejętności a na kolejnych zawodach deskorolkowych zawodnicy z Polic zajmą czołowe miejsca.

Organizatorzy imprezy:
Policka Inicjatywa Społeczna "IMPULS" i Andegrand.pl.

Instytucja wspierająca:
Ośrodek Sportu i Rekreacji w Policach

2005-09-22

Welcome to Adobe GoLive 6

Welcome to Adobe GoLive 6