Welcome to Adobe GoLive 6
Akademia Konsumencka - szkolenie dla przedsiębiorców

13 grudnia odbyło się szkolenie dla przedsiębiorców z terenu Powiatu Polickiego dotyczące sprzedaży konsumenckiej. Szkolenie zrealizowano w ramach projektu pt. "Akademia Konsumencka" współfinansowanego w ramach Rządowego Programu Funduszu Inicjatyw Społecznych.

kliknij na miniaturkę aby powiększyć zdjęcie

W trakcie szkolenia omówiono:

  • przepisy ustawy z dnia 27 lipca 2002 roku o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie kodeksu cywilnego - prowadzenie Longina Kaczmarek - Miejski Rzecznik Konsumentów w Szczecinie, Lena Kolasa-Koniuszy - prawnik z Biura Miejskiego Rzecznika Konsumentów w Szczecinie
  • ustawę o sprzedaży konsumenckiej w praktyce, a w szczególności postępowanie reklamacyjne i najczęściej popełniane błędy przez sprzedawców.

Przybliżono także zasady działania sądownictwa arbitrażowego - jak wygląda postępowanie przed sądem arbitrażowym, przepisy ustawy o sprzedaży konsumenckiej w postępowaniu przed sądem arbitrażowym oraz zaprezentowano przykładowe rozstrzygnięcia. Wszystkie te zagadnienia szczegółowo wyjaśniała Przewodnicząca Stałego Polubownego Sądu Konsumenckiego przy Zachodniopomorskim Wojewódzkim Inspektorze Inspekcji Handlowej w Szczecinie - Wanda Rzeźnicka-Miluch.

Ponadto uczestnicy szkolenia otrzymali bezpłatnie materiały informacyjne a także mieli okazję zadawania pytań związanych z problemami, z którymi spotykają się w swojej codziennej praktyce kontaktów z klientem.

2005-12-13

Welcome to Adobe GoLive 6

Welcome to Adobe GoLive 6