Welcome to Adobe GoLive 6
"Wolni od..."

8 grudnia w hali sportowej przy ul. Siedleckiej w Policach odbyła się impreza pn. "Wolni od...". Było to podsumowanie programu profilaktycznego, realizowanego przez szkolnych pedagogów Gminy Police kierowanego do dzieci i młodzieży szkół podstawowych i gimnazjalnych.

kliknij na miniaturkę aby powiększyć zdjęcie

Na zaproszenie naszego stowarzyszenia przygotowaniem programu imprezy oraz jej prowadzeniem zajęli się sami młodzi ludzie, który już wcześniej prezentowali swoje zdolności podczas imprezy Street Master w roku 2004 i 2005. Dominowała więc muzyka hip-hop w wykonaniu BZG, Kontext, MAGI, Bonus i Gonzo oraz polickiego zespołu Respektywiści. Był też entuzjastycznie przyjęty przez widzów taniec w stylu breakdance w wykonaniu formacji Łowcy Głów oraz beatbox (Fifty i MAGI). Akcent sportowy to pokaz kick-boxingu szkoły Artura Cholewy - dwukrotnego wicemistrza świata oraz występ Uczniowskiego Klubu Sportowego Activ (Gimnazjum nr 1) w tańcu sportowym.

Całości towarzyszyła prezentacja multimedialna (Skeev) w postaci animowanych scenek z wykorzystaniem symbolicznych słów i napisów. I tak przewijający się napis WOLNI z czasem oddalał się ukazując w efekcie słowo NIEWOLNIK na tle świata zbudowanego z używek. Świat wolny był słoneczny i pełen kolorów a rzeczywistość, w którą wkroczyło uzależnienie - ponure i szare.

Oryginalna scenografia imprezy to prace plastyczne wykonane w bardzo różnorodnej technice przez uczniów polickich szkół uczestniczących w programie a także powstająca w trakcie imprezy prezentacja w technice graffiti i projekty koszulek. Był to rodzaj warsztatów, podczas których 20-osobowa grupka młodzieży mogła spróbować zupełnie nowoczesnej formy wyrazu artystycznego. A to wszystko pod okiem naszego zaprzyjaźnionego artysty (Sam).

Organizator imprezy:

  • Gmina Police i Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych

Współorganizatorzy:

  • Policka Inicjatywa Społeczna "IMPULS"
  • Miejski Ośrodek Kultury w Policach
  • Ośrodek Sportu i Rekreacji w Policach

Wsparcie:

  • Pan Grzegorz Gaca - praca społeczna na rzecz ochrony imprezy

Welcome to Adobe GoLive 6

Welcome to Adobe GoLive 6