Welcome to Adobe GoLive 6
"TwistArt" Warsztaty Wyobraźni

3 czerwca w Świetlicy Wiejskiej w Wołczkowie odbyły się warsztaty "TwistArt". W zajęciach organizowanych przez Policką Inicjatywę Społeczną "IMPULS" uczestniczyło 15 kobiet z terenu Powiatu Polickiego (Tanowo, Wołczkowo, Mierzyn, Police). W trakcie warsztatów prowadzonych przez instruktora plastyka, uczestniczki poznały podstawowe informacje dotyczące samej techniki TwistArt począwszy od rodzajów papierowego sznurka, kolorystyki i sposobu jego barwienia aż po podstawowe narzędzia niezbędne do pracy.

Następnie uczestniczki praktycznie zapoznały się z techniką TwistArt wykonując krok po kroku początkowo prace niewielkie i skromne aż po wielobarwne i pomysłowe dekoracje. Ze skręconych, papierowych sznurków powstawały, więc różnobarwne bukiety. Kwiatami ze sznurka można było dekorować też przygotowane do tego celu przedmioty (doniczki, wiklinę, wazony, kieliszki, butelki, świeczniki).

Dzięki warsztatom uczestniczki przekonały się, że nie trzeba być osobą specjalnie uzdolnioną plastycznie, żeby samodzielnie wykonywać oryginalne elementy dekoracyjne. Można czerpać satysfakcję z własnych twórczych pomysłów, nawet tych najprostszych. Spotkanie było okazją, aby poznać nowych ludzi, odprężyć się przy kawie i rozmowie. To doskonała ucieczka od codzienności i powrót do przyjemności niczym nieograniczonego tworzenia.

Wykonane w trakcie warsztatów TwistArt prace można było zobaczyć 10 czerwca 2006 roku w Włczkowie w trakcie festynu "Świętolipie".

Warsztaty zorganizowano dzięki wsparciu finansowemu Powiatu Polickiego.

2006-06-03

Welcome to Adobe GoLive 6

Welcome to Adobe GoLive 6