Welcome to Adobe GoLive 6
"Apetyt na sztukę" - plener fotograficzny w Jasienicy

30 września w ruinach Klasztoru Augustianów w Jasienicy odbył się plener fotograficzny w ramach projektu pt. "Apetyt na sztukę" realizowanego przez Policką Inicjatywę Społeczną "IMPULS" ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Plener fotograficzny został poprzedzony spotkaniami warsztatowymi, podczas których uczestnicy projektu zostali zapoznani przez prowadzącego warsztaty Marka Dąbrowskiego z tajnikami obsługi profesjonalnego sprzętu fotograficznego, sposobami robienia dobrych jakościowo oraz ciekawych tematycznie fotografii. Wyposażeni w podstawową wiedzę i umiejętności uczestnicy wyruszyli w plener, który odbył się w ruinach Klasztoru Augustianów w Jasienicy. Samo miejsce, aby stworzyć przyjazny klimat wymagało wielu przygotowań. Począwszy od uprzątnięcia terenu przez mieszkańców Jasienicy, następnie oświetlenia ruin przy użyciu pochodni, świec, reflektorów, aż po przygotowanie ekspozycji artystycznej z rzeźb i płaskorzeźb o tematyce sakralnej. Artysta z Wołczkowa Janek Zięciak przygotował w tym celu mały wernisaż swoich prac. Prezentacja w ruinach spotkała się z zainteresowaniem proboszcza Parafii pw. Świętego Piotra i Pawła, księdza Zenona Borodo. Widok oświetlonych ruin przyciągnął również mieszkańców pobliskich domów obserwujących z zaciekawieniem poczynania uczestników pleneru w niecodziennej scenerii.

Kolejne spotkanie plenerowe w ruinach odbyło się kilka dni później, tym razem z udziałem członków Polickiego Towarzystwa Strzeleckiego i Miłośników Broni Dawnej "GRAJCAR, którzy pozowali w pięknych historycznych strojach z czasów napoleońskich.

2006-09-30

Welcome to Adobe GoLive 6

Welcome to Adobe GoLive 6