Welcome to Adobe GoLive 6
Decoupage w Jasienicy

Podczas warsztatów decoupage mieszkanki Jasienicy miały okazję poznać coraz bardziej popularną w naszym kraju technikę ozdabiania przedmiotów. Tajniki tej niezwykłej techniki polegającej na ozdabianiu przedmiotów motywami wyciętymi z papieru odkrywała przed paniami Agnieszka Figaszewska.

Uczestniczki warsztatów z dużym zainteresowaniem wysłuchały informacji na temat historii tej techniki, używanych doń materiałów, obejrzały gotowe prace, dzięki czemu mogły przekonać się, jak różnorodne możliwości daje decoupage.

Sama technika polega na wycinaniu, a następnie naklejaniu wyciętych już motywów na przedmiotach, wcześnie oczywiście należy przedmiot odpowiednio przygotować - oczyszczając go, malując tło, kolejny etap pracy - to lakierowanie. Dobrze wykonana praca powinna stwarzać wrażenie namalowanej. Uzyskanie pożądanego efektu wymaga położenia od kilku do kilkudziesięciu nawet warstw lakieru. Dodatkowo można stosować preparaty postarzające, dzięki czemu nowy przedmiot może wyglądać jak przeniesiony z innej epoki.

Przy odrobinie cierpliwości można wyczarowywać piękne, niepowtarzalne przedmioty, które ozdobią nasz dom, czy inne wnętrza, przedmioty, którymi możemy kogoś obdarować. Poza tym "dekupażowanie" to doskonały sposób na spędzanie wolnego czasu, w zależności od potrzeb - w samotności lub w miłym towarzystwie.

Panie w sympatycznej atmosferze zgłębiały tajniki kolejnych etapów pracy. Warsztaty to doskonała okazja na oderwanie się chociaż na chwilę od spraw codziennych i oddanie się pracy twórczej. Decoupage jest o tyle wdzięczną techniką, że nie wymaga niezwykłych umiejętności plastycznych, wystarczy odrobina wyobraźni i wykorzystując ten sam motyw możemy stworzyć bardzo różne prace. Motywy na spotkaniach warsztatowych były wycinane z serwetek oraz specjalnego papieru do decoupage, ale tak naprawdę, to możliwości są tu nieograniczone. Można wykorzystać nawet wycinki z gazet, wszystko zależy od naszej pomysłowości i inwencji.

Dorobek warsztatowy można było podziwiać na wystawie pt. "Historie zatrzymane w obiektywie".

Warsztaty zorganizowano dzięki wsparciu finansowemu Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelski oraz dotacji przyznanej przez Burmistrza Gminy Police.

2006-12-12

Welcome to Adobe GoLive 6

Welcome to Adobe GoLive 6