Welcome to Adobe GoLive 6
4 GRUDNIA FINAŁ KONKURSU POMAGANIE WZMACNIA 2008

4 grudnia 2008 r. o godz. 18.00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Policach odbędzie się uroczystość wręczenia nagród laureatom II edycji konkursu "Pomaganie wzmacnia".

4 GRUDNIA FINAŁ KONKURSU POMAGANIE WZMACNIA 2008

4 grudnia 2008 r. o godz. 18.00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Policach odbędzie się uroczystość wręczenia nagród laureatom II edycji konkursu "Pomaganie wzmacnia".

W programie:
 1. recital Zbigniewa Wojciechowicza,
 2. gratulacje i wręczenie nagród specjalnych przyznanych przez Burmistrza Polic i Starostę Powiatu Polickiego,
 3. wręczenie nagród laureatom przyznanych przez Kapitułę Konkursu w kategoriach:
  • wydarzenie roku (nagroda dla organizacji pozarządowej lub instytucji),
  • wspólne działania na rzecz środowiska lokalnego (nagroda dla sponsora),
  • przyjaciel roku (nagroda dla wolontariusza),
 4. podziękowania własne organizacji pozarządowych, jednostek pozarządowych,
 5. koncert zespołu Blue Bossa.

Zespół Blue Bossa tworzą artyści, których łączy zamiłowanie do specyficznego rodzaju muzyki, jakim jest powstała w latach 60. ubiegłego wieku, bossa nova. Połączenie brazylijskich rytmów i jazzu stworzyło niepowtarzalny gatunek muzyki, refleksyjny, często nostalgiczny w warstwie melodycznej, jednocześnie pełen życia i energii w warstwie rytmicznej, wypełniony przestrzenią oszałamiająco bogatej harmonii. W repertuarze zespołu najważniejsze miejsce zajmują kompozycje A.C. Jobima, które są kanonem bossa novy. Od września 2007 r., czyli od czasu pojawienia się w zespole wokalistki, Blue Bossa sięga po polskie piosenki skomponowane pierwotnie w innych rytmach niż bossa nova, które przearanżowuje na bossa novę.
Zespół został założony wiosną 2001 r. przez Maćka Marcinkowskiego i Irka Leciejewskiego. W czerwcu tego samego roku dołączył Rysiek Dziubak. Pełnię brzmienia pozwala osiągnąć pojawienie się Jarka Kani w 2005 r. Od września 2007 r. zespół pracuje z Agnieszką Gałczyńską. W kwietniu 2008 r. Blue Bossa bierze udział w Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Poetyckiej "O Złote Koło Młyńskie" w Stargardzie Szczecińskim. Zdobywa I miejsce w przesłuchaniach regionalnych oraz Grand Prix w etapie ogólnopolski.
W dzisiejszym, pełnym pośpiechu i hałasu świecie, muzyka zespołu Blue Bossa działa niezwykle kojąco, pozwala choć na chwilę oderwać się od rzeczywistości i przenieść w sferę doznań cokolwiek niematerialnych.

Skład zespołu - Agnieszka Gałczyńska - vocal, Maciej Marcinkowski - saksofon, klarnet, vocal, Ireneusz Leciejewski - gitara klasyczna, Jarosław Kania - gitara basowa, Ryszard Dziubak - instrumenty perkusyjneOrganizator:
Policka Inicjatywa Społeczna "IMPULS" w ramach projektu "Policki Inkubator Organizacji Pozarządowych 2008"

Finansowanie:
Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej Fundusz Inicjatyw Obywatelskich,
Miasto Police,
Powiat Policki.

Patronat:
Burmistrz Polic
Starosta Policki

Wsparcie techniczne:
Miejski Ośrodek Kultury w Policach
2008-12-01

Welcome to Adobe GoLive 6

Welcome to Adobe GoLive 6