Welcome to Adobe GoLive 6
III Jarmark Augustiański w Jasienicy. Impuls do twórczej pracy.

Na terenie Jasienicy zachowały są ruiny XIV wiecznych zabudowań poklasztornych. Ruiny klasztoru są jednym z nielicznych i najcenniejszych zabytków ziemi polickiej. To urokliwe miejsce stało się centrum wydarzeń kulturalnych, które przygotowano w ramach III Jarmarku Augustiańskiego.

Program jarmarku.

Jak każdego roku program jarmarku obfitował w liczne atrakcje zarówno dla dzieci jak i osób dorosłych. Parada mieszkańców przebranych w stroje historyczne ulicami Jasienicy, program dla dzieci "Szlacheckie lato", konkurs na najciekawszy strój historyczny, występ zespołu White Garden, zespołu muzyki dawnej Ars Antiqa oraz zespołu z harfą elektryczną. Ponadto można było zwiedzić stoiska wystawców wraz z pokazami rękodzielnictwa: kowalstwo artystyczne, wyroby z bursztynu i srebra, pszczelarstwo, ceramika, rzeźba w drewnie i kamieniu, malarstwo, wikliniarstwo, hafciarstwo, decupage, bicie monet, tkactwo, dawna kuchnia. Bardzo widowiskowe okazały się pojedynki i pokazy bractw rycerskich oraz tańców dawnych i fechtunku.

Stoisko Polickiej Inicjatywy Społecznej "IMPULS".

Jak co roku swoje stoisko przygotowała Policka Inicjatywa Społeczna "IMPULS" prezentując się w strojach nawiązujących do epoki. Zainteresowane osoby mogły podziwiać wyroby, które powstały przy wykorzystaniu techniki decupage i filcowania. Swoje rzeźby prezentował także Jan Zieńciak ? artysta z Wołczkowa. Natomiast wyroby wykonane techniką decupage oraz prace szydełkowe prezentowała Marzena Sachmata. Duża atrakcją były prowadzone na miejscu warsztaty filcowania i poznanie możliwości i współczesnego wykorzystania filcu. Uczestniczki poznały technikę filcowania wełny owczej na mokro, która pozwala na uzyskanie formy przestrzennej kształtowanej pod wpływem ciepła rąk. Kolorowa wełna pod wpływem ugniatania, tarcia przy pomocy wody i mydła zbija się w jednolitą tkaninę.

Twórcza praca. Rzemiosło artystyczne na rzecz ekonomii społecznej.

Tegoroczna prezentacja odbywała się także pod hasłem "twórczej pracy" w ramach prowadzonego przez stowarzyszenie Powiatowego Punktu Integracji Ekonomii Społecznej. Wytwarzanie wyrobów rzemiosła artystycznego traktujemy często jako hobby. A ta pasja może stać się źródłem naszego dochodu. Wykorzystując możliwości jakie daje ekonomia społeczna rzemiosło artystyczne może pomóc finansowo i społecznie nam samym jak i osobom, którym trudno znaleźć zatrudnienie na rynku pracy. Na bazie własnych pasji i umiejętności oraz przy wykorzystaniu elementów ekonomii społecznej można stworzyć spółdzielnię socjalną czy przedsiębiorstwo społeczne. Można rozwinąć działalność własnej organizacji pozarządowej lub zadbać o rozwój lokalnej społeczności tworząc miejsca pracy dla siebie i innych osób.
pobierz ulotkę (front)
pobierz ulotkę (back)

Zobacz GALERIĘ

2009-08-30

Welcome to Adobe GoLive 6

Welcome to Adobe GoLive 6